Yılbaşı İçin Kendin Yap Hediye Rehberi

Yılbaşı İçin Kendin Yap Hediye Rehberi

Hediye almak ve vermekten daha güzel ne olabilir bilmiyorum! Belki de bu sebeple yeni yıl zamanını çok seviyorum, çünkü sevdiğiniz insanlara, onlara güzel dilekler dileyerek, önlerindeki yıl ile ilgili umutlu mesaj ve hediyeler vermek ve onları sevdiğinizi söylemek için bir bahane olması harika birşey.

Ofislerdeki yılbaşı çekilişleri, eş, sevgili, aile, arkadaşlar, derken hediye alacağınız kişilerin sayısı bir anda onlarca kişi olabiliyor tabii, bu da yıl sonunda vergi diliminin artmasıyla birlikte azalan maaşlara kahrolmayı beraberinde getirebiliyor (gerçekçi olmak da lazım :)). Veya masrafı hiç dert değil, deliler gibi harcayabilirim ama öte yandan da ‘her yıl benzer şeyler almaktan bıktım, ne alsam’ diye kara kara düşünüyorsanız, bu sene de el yapımı, daha kişisel ve orijinal birşeyler yapmayı deneyebilirsiniz. Geçen sene, benim dokunuşum olan, daha sempatik ve şaşırtıcı birşeyler yapayım diye düşünüp internette epey araştırma yapmıştım ve çok da güzel, mutlu eden hediyeler çıkmıştı ortaya. Bu sene size de fikir olsun diye biraz daha geliştirerek bir liste hazırladım.

İşte 6 pratik kendin-yap hediye önerisi:

Kupa tasarlayın

Düz renk ve desensiz kupalardan edinip, kırtasiyeden porselen kalemleri alın. Kupayı istediğiniz desende boyadıktan ve üzerine yazdıktan sonra linkteki fırınlama tarifine bakabilirsiniz. Sizin tasarımınız kupalar hazır!

Kurabiye yapın

Tereyağlı sugar cookie’ler uzun süre dayanabildiği için hediyelik kurabiye olarak süperler. Üstelik renkli kremalar yaparak üzerini dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Bizde her yıl seremoni şeklinde geçen eğlenceli bir aktivite olan yılbaşı kurabiyeleri, geçen sene kırtasiyeden aldığım renkli kese kağıdı gibi bir kağıtla kaplanarak ve iple üzerine kurdele kondurularak çok tatlı bir hediye olmuştu.(yukarıdaki fotoğraf geçen yıldan)

Limoncello hazırlayın

Vodka, bolca limon ve şekerle yapılan, hazırlaması oldukça kolay olan ve sahibini çok sevindirecek bir hediye. Farklı bir likör de olabilir elbette, ama öncesinde bekleme sürelerine dikkat edin mutlaka. Bu arada alkol kullanmıyorsanız da komposto ve yılbaşı şerbeti hazırlayabilirsiniz. Güzel bir şişeleme, etiketleme ve süslemeden sonra hediyeniz hazır!

En sevdiği kurabiyeyi kavanoza yerleştirin

Kurabiye yapmakta çok iyi değilseniz veya taşımak için uygun olmayacaksa, istediğiniz bir tarifin içeriğindeki kuru olan malzemeleri sırasıyla bir kavanoza yerleştirip katman katman bir görüntüde, yapmaya hazır hale getirip paketleyebilirsiniz. Üzerine kısaca tarifini yazıp bir etiket gibi yapıştırabilirsiniz

CD yapın

Hala tarihe karışmamış ve çok sempatik, mutlaka kullanılacak bir hediye. İkiniz için anlamı olan şarkılardan oluşan, hediye vereceğiniz kişinin favori şarkılarının olduğu veya onun için dileklerinizi anlatan şarkılardan bir liste yapıp CD’ye çekin. Albümünüze bir kapak fotoğrafı dizayn etmeyi ve CD kabına yerleştirmeyi unutmayın.

Duvarını süsleyin

İlham verici mottolar veya paylaşmak istediğiniz bir mesajı, canva gibi bir programda veya typography programlarından hazır örnekleri kullanarak A3 boyutunda kaliteli mat bir kağıda baskı yaptırın. Baskınızı sade bir çerçeveyle tamamlayın ve güzelce paketleyin.

Scroll to Top