Trakya Bağ Rotası’ndan: Barbare Bağları

Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi

Cumartesi günü kendimize bir güzellik yapıp arabaya atladık ve uzundur merak ettiğimiz bir rotaya çevirdik yolumuzu. Gri başlayan hava, İstanbul’un dışına çıktıkça açıldı, ‘puf puf bulutlar olan güneşli bir gün olsun’ dileğim yol üstünde gerçekleşti ve pırıl pırıl bir havada Tekirdağ’a ulaştık. Birkaç yıl önce iş için gittiğim Çorlu dışında hiç tanımadığım bir bölge olan Trakya’da yeni bir yer keşfetmek için sabırsızdım. Foursquare yorumlarıyla bulduğum ve manzarasına hayran olduğumuz bir yerde birşeyler atıştırdıktan sonra (bunu ayrıca yazacağım) şarap tadımı için rezervasyon yaptırdığım ve ne zamandır merak ettiğimiz Barbaros Bağ Evi‘ne ulaştık ve bir günlük rüya başladı.

Tekirdağ’ın Barbaros Kasabası ve Yazır Köyü arasında kalan bu butik işletme, size filmleri anımsatan bir gün yaşatmak konusunda iddialı. Bağlara ve uzaktan görünen masmavi denize bakan camekan bir verandası, içeride geniş kanepeli oturma köşeleri, kalabalık gruplar için uzun masaları ve şömineleri olan, Türkiye’de değilmişsin gibi ama bir yandan da evindeymişsin gibi hissettiren nefis bir alan. Güneşin ışıklarıyla yeşili daha yeşil, maviyi daha mavi gördüğümüz, gözümüz kadar ruhumuzun da bayram ettiği bir manzaraya karşı uzun saatler boyu dinlendik ve kendimizi bambaşka bir dünyada hissettik. Programımızı öngöremediğimiz ve tok gittiğimiz için 5 mini kadeh ve peynir tabağından oluşan tadım menüsünü aldık. Rose, Cabarnet, Shiraz, Elegance ve Prestige’den oluşan şaraplarınızı ister verandada, ister bağı gezerken, ister şömine başında içip keyfini sürebilir, dilediğiniz kadar süreye yayabilirsiniz. Kitabınızı, derginizi alın, hatta isterseniz bilgisayarınızı alıp benim gibi bir süre çalışın bile; mekan hepsine çok uygun (şaka şaka, siz çalışmayın).

Barbare şaraplarını daha önce tatmadığımız için bizim için lezzetler bir ilk oldu ve gerçekten çok çok beğendik (benim favorim Prestige oldu, Barış’ın ise Cabarnet). Peynirler de en az şaraplar kadar nefisti bu arada ve okuduğuma göre yemekleri de benzer şekilde iyiymiş. Kendimizi bambaşka bir diyarda, herşeyden kopmuş gibi hissettiğimiz, saatleri uzattığımız harika bir gün oldu ve tadına doyamadık. Önceden yer ayırtmış olsaydık (ve ben diyette olmasaydım) geceyi de orada geçirmeyi çok isterdik; o da bir dahaki sefere olsun.

Bu arada gittiğimiz mevsim dolayısıyla bağ kuruydu ve önümüzdeki güzel yaz mevsimine mis gibi üzümler vermeye hazırlanıyordu. Sonbahara doğru bağ bozumu döneminde yeniden gitmek üzere kararımızı daha orada otururken verdik ve hatta arkadaşlarımızı da organize edip kalabalıkça gidelim, herkesi bu güzel yerle tanıştıralım diye bir hayal bile kurduk. Belki Ağustos sonundaki gezimizde hep beraber oluruz, ne dersiniz?

Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi DSCF9903 DSCF9909 Barbare Bag Evi - Tekirdag - Trakya Bag Rotasi - Sarap Tadimi DSCF9912 DSCF9919 DSCF9927 DSCF9931 DSCF9935

Scroll to Top