Singapur’da Bir Hafta

Koskoca 3 hafta aradan sonra yeniden buradayım! Yeni işin adaptasyonu ve Singapur’da bir haftalık ekip toplantısı derken, kısacık bir süre içerisinde Asya’ya iki defa gidip gelmiş oldum ve açıkcası biraz dağıldım. Seyahat etmek her ne kadar dünyanın en güzel hissi olsa da, arka arkaya o kadar uzun iki uçuş biraz iddialıydı.

Bali’ye gittiğimizde daha uzun kalacağımızı düşündüğümüz için Singapur’u da bir haftasonu gidip görmeyi planlamıştık. Ancak planlar tutmayıp da Türkiye’ye geri dönünce bu hayal suya düşmüştü. Güneydoğu Asya’nın belki de en önemli kentini ve iş dünyasının hub’larından birini, o kadar yakınına gidip göremeden dönmeye üzülmüştüm. Şirketten arayıp ‘Singapur’a gitmeyi planlıyoruz, gelebilir misin’ diye sorduklarında, ‘bu kadar olur’ diye içimden geçirdim tabii ki!

Hem tropikal, hem mimari harikası Singapur

İki hafta önce gidip, bir hafta geçirdim ve inanın bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim! Doğa ve mimarinin süper bir kombinasyonu şehir. Asya’nın yemyeşil tropikal havası, aşırı fütüristik bir mimari yapı ile buluşmuş. Biraz Miami gibi, biraz Dubai gibi bir yapılaşma, ama bir yandan da her taraftan yeşil fışkırıyor. Ben çok sevdim! Bir de Airbnb evimizin olduğu bölge (Robin Rd.) o kadar güzeldi ki, hayran olmamak mümkün değildi! Öte yandan da şehri bu kadar güzel ve düzenli tutmanın bir bedeli var tabii: sıkı regülasyonlar, kanunlar. Hayatımda gördüğüm en kurallı ve yaptıklarınıza dikkat etmeniz gereken şehirdi sanırım. Sokakta sakız çiğnemek, sigara içmek, yemek yemek – hepsi yasak.

İş için gittiğimden dolayı her yeri didik didik gezmedim ama ‘mutlaka yapılması gereken turistik aktiviteler‘i yerine getirmeye çalıştım. Yemekleriyle, kurallarıyla, müthiş şehirleşmesi ve iş dünyasının çok önemli bir merkezi olması nedeniyle benim çok ilgimi çekti. Tekrar gitmeyi çok isterim ve içimden bir ses, bunun son gidişim olmayacağını söylüyor! 🙂

Bu hafta boyunca yaşadığım tecrübelerin bazılarını vlog’a koydum, keyifle izlemeniz dileğiyle!

Harika bir haftasonu olsun! ?

Scroll to Top