Renkleri Evimize Taşısak?

Pixers duvar kağıdı

Pinterest’te ev dekorasyon fikirleri edinmek için saatler geçiren, yüzlerce fotoğraf arşivleyip hayallere dalan kaç kişiyiz? Durum öyle ki, bence ‘Pinterest evleri‘ diye bir konsept bile var. Evden çalışmaya başladığımda ne kadar çok ‘home office’ fotoğrafını taradığımı ve etiketlediğimi söylesem inanmayabilirsiniz. 🙂 Son zamanlarda da evimizi İstanbul’dan Bodrum’a taşınmamızın etkisiyle, eşyalarımızı değiştirmeden, evin havasını değiştirmek için dekorasyon adına pratik çözümler ve ilham arayışındaydım. İşin doğrusu, dekorasyona her ne kadar ilgi duysam da, evin dekorunu oldukça sade tutuyorum, çünkü 1) üşeniyorum :), 2) büyük bir değişim için kullanacağım bütçeyi başka birşeye ayırmayı tercih ediyorum (genelde seyahat).

Bu bahsettiğim iki nedenden dolayı, benim için uygulayacağım çözümün hem zahmetsiz, hem de çılgın maliyetlere yol açmaması önemli. Ben bu araştırma sürecindeyken, tam da ihtiyacımı karşılayacak bir hizmet sunan Polonya’lı bir şirketi keşfettim:

Pixers!

Yeni iş fikirlerini ve girişimcileri takip etmeyi ne kadar sevdiğimi, ara ara yazdığım İşler Güçler yazılarından veya beni Linkedin ve Twitter’da takip ediyorsanız biliyorsunuzdur. Duvar resimleri – Pixers, duvarların boş ve yalnız kalmasına dayanamayıp, evlerin içinin renklenmesi ve kişiselleştirilmesini hedefleyerek ortaya çıkmış bir şirket. Binlerce desenin yer aldığı rengarenk bir pazaryeri yaratmışlar ve çok da tatlı bir ekipleri var. Pixers.com.tr, içinde bulunmaktan mutlu olacağınız, renklerle içinizin açılıp ilham bulacağınız bir ev tasarlamanız için milyonlarca deseni bir araya getiren, uzun saatler geçirebileceğiniz bir mabed. Ekip, yaptıkları işi tanımlarken, kişiselleşen iç mekanları, ‘modern hikaye anlatılıcığı‘ olarak ifade ediyor – ve bu enteresan bir tesadüf, ama biz de çalıştığım şirkette kendimizi ‘modern hikaye anlatıcıları’ olarak tanımlıyoruz 🙂

‘Bana kim olduğunu söyle, sana seni anlatacak evi tarif edeyim’. 🙂

Siteye geri dönecek olursam, yaşamak istediğiniz, bakmaktan mutlu olacağınız ortamı evinize getiriyor.

Aklınıza milyonlarca desen getirin…

Şimdi o desenlerin hepsini evinizin istediğiniz yerine, kolaylıkla yapıştırabildiğinizi ve bunu çevre dostu bir teknoloji ile yapabildiğinizi düşününün. Pixers’in duvar kağıtları ve diğer çıkartmaları, zahmetsiz ve ‘kendin yap’ usulünde yapıştırılabiliyor. Bu arada, duvar çıkartmaları, bilgisayar ve telefon çıkartmalarını ben en az duvar kağıtları kadar sevdim! Bilgisayarımla günümün çok büyük bir kısmını geçirdiğimi ve en bağlı olduğum eşyam olduğunu düşünürsek, onu kocaman bir karpuz dilimi veya rengarenk bir dünya haritası ile süsleme fikri harika geliyor mesela! ?

Karpuz Laptop Çıkartması Pixers

dizustu-bilgisayar-cikartmalari-mutfak-dunya-haritasi-boyama

Ya da tropikal bir ortamda çalışmak gibi bir hayaliniz mi var (benim var :))? Çalışma odanızı bol palmiyeli, yemyeşil bir ambiyansa ışınlayabilirsiniz. Veya kağıttan gemiler ve kuşlarla hayal alemine dalarak çalışabilirsiniz. Ben özellikle aşağıdaki ikinci görseldeki çalışma ortamına hayran oldum. Bodrum’daki çalışma odamın duvarlarına müdahale edip yepyeni bir havaya büründüreceğim sanırım! ? Ne diyorsunuz?

Çalışma odası duvar kağıdı pixers Çalışma odası duvar kağıdı pixers Çalışma odası duvar kağıdı pixers

Bu arada salonumuzda da kanepenin dayalı durduğu duvar kocaman ve bomboş. Mobilyalarımızın da çok sade ve minimal olduğunu düşünerek, oraya da tablolardan veya duvar yapışkanlarından yakışacağını düşünüyorum. Ankara dönüşünde sanırım biraz eve dokunuşlar yapma işine girişeceğim! Siz hangisini en çok beğendiniz, ne dersiniz? Ben en çok bu mottolu tablolara bayılıyorum sanırım, baktıkça güzel bir anımsatma oluyor, motive ediyor. Bu arada duvar çıkartmalarının en çok ilgimi çeken özelliği de sökülüp başka yere yeniden yapıştırılabilmesi. Normalde duvar kağıtları bu anlamda tam bir baş belasıdır çünkü.

Duvar çıkartmaları pixers Duvar çıkartmaları pixers

Evde yaptığım değişimleri de sonrasında fotoğraflayıp paylaşabilirim.

Renklerle ve ilhamla kalın! ?

Scroll to Top