İlham Nedir? İlham Arıyorum!

İlham Verenler - ilham veren herşey

Hepimizin hayatımızda ilhama ihtiyacı vardır.  İlhamın fazlası da olmaz, olsa olsa azı olur bence.

Beni bir süredir okuyorsanız ilham veren fikirleri, filmleri, yazıları, kişileri ne kadar sevdiğimi ve paylaşmaya çalıştığımı biliyorsunuzdur. Bu konuda bu kadar kaynak biriktirmeye ve yaratmaya çalışırken aklıma bir fikir geldi! Neden doğrudan böyle bir alan yaratıp, herhangi bir konuda fikir edinmek ve motive hissetmek isteyen kişilerin yararlanabileceği şekilde tek bir sayfada toplamıyorum diye düşündüm ve bugün itibarıyla Sevgili Beyaz Kağıt’ta İlham Verenler diye bir kategori açtım. Burada spor, seyahat, girişimcilik, liderlik, yemek, aile, kadın gibi çeşitli alanlarda ilham olan filmler, kitaplar, kişiler, markalar, hikayeler ve daha aklınıza ne gelirse onu paylaşacağım.

Bu kategoride, haftada en az bir yazı bulacaksınız ve zaman içerisinde ilham aradığınız her konuda işinize yarar bilgilerin olduğu bir arşive dönüşecek! Nasıl? Beni düşüncesi bile çok heyecanlandırdı! Google’da sayfa sayfa aramalar yapıp motive edici bir film veya kitap aramak yerine, girin İlham Verenler sayfasına, istediğiniz kategoride istediğiniz şeyi bulun ve geçirdiğiniz 5-10 dakika sonrasında kendinizi daha iyi hissederek ayrılın bu sayfadan! Bence olur bu iş!

İlham ne demek?

Merriam Webster sözlüğüne göre ilham: birisini birşey yapmaya iten veya birşey yapmak ya da yaratmak için fikir veren herhangi birşey. Kişiyi harekete geçiren bir güç veya etki, iyi fikir.

not: Kelimenin İngilizce’si olan ‘inspiration’, en sevdiğim kelimelerdendir 😉

Kulağa güzel geliyor, ne dersiniz? 🙂 Harekete geçmek için ihtiyacımız olan fikir, güç, motivasyon!

Biraz daha ‘yapabilirim tavrı’ edinmek, motive olmak ve harekete geçmek isteyen herkes için pek çok konuda fikir olabilecek paylaşımlar olacak bu sayfada. E hadi o zaman, ilhamınız bol olsun!

Scroll to Top