HAKKIMDA

Merhaba ve hoşgeldiniz! Ben Özge. Elif Ozgecan Hız kimdir

16 yıl Ankara, 2 yıl Arizona, 4,5 yıl Montreal, 6 yıl İstanbul, birkaç hafta Bali, 2 ay Miami, 1+ yıl Bodrum ve şimdi de Toronto’da yaşıyorum. Yazarken benim bile kafam karıştı – sizin de karıştıysa haklısınız! 🙂 Hayatımda hep çok hareket vardı ve seyahat etmeyi çok sevdim. Değişimi, yenilenmeyi, öğrenmeyi de aynı şekilde. Ve bunlar beni hep hareket halinde kıldı.

İş hayatına başladığım İstanbul’da, bugüne dek en en sevmediğim iş yerimde, 2014’te Barış’la tanıştım ve o gün bugündür hayatımdaki tüm hareketler ve değişimlerde yol arkadaşım oldu. Tereddütleri olmadı değil, yanlış anlaşılmasın. 🙂 Ama şanslıyım ki, benim bu deliliklerime o da eşlik etti ve bunca zaman aynı vizyona koştuk. Bolca keşfediyoruz, keyif yapıyoruz, kendimizi geliştiriyoruz, öğreniyoruz, büyüyoruz her anın tadını çıkarıyoruz; hayat tüm detaylarıyla çok güzel! Uzaktan çalışma ve seyahatlerdeki deneyimler konusuna kafa yoruyor ve yazıyoruz. Merak ederseniz bizi sosyal medya ağlarından takibe alabilirsiniz.

Dijital pazarlama alanında çalışıyorum, özellikle içerik/inbound pazarlama konusunda uzmanlaştım. Yeni medya  mecraları, girişimler ve teknolojiler ilgi alanım. Sistemin dayattığı değil, hayalindeki işi yapmaya inanıyorum. Sınırlara, kısıtlamalara, bahanelere inanmıyorum. Tatil için çalışmaya değil, mutlu olduğun hayatı, iyi kalitede yaşamaya ve tatillerini kendin belirlemeye inanıyorum. Bir şirket kurdum, kapattım; muhtemelen ileride bir veya birden çok daha şirket kuracağım. Bir de kitap yazmaya başladım, yarıda kaldı. Yarıda dediğim, daha başlarında aslında. Ama umarım çok uzak olmayan bir gün bitireceğim, çok istiyorum.

Önceleri babamın işi, sonra ise hayattaki en büyük keyiflerimden biri haline geldiği için çocukluğumdan beri seyahat ediyorum. Havalimanları, tren garları, yeni tanıştığım şehirlerin kokuları, dilleri ve renkleriyle büyüleniyorum, mümkün olduğunca herşeyi fotoğraflıyorum.

Fikirlerin, deneyimlerin, keşiflerin paylaşılmasını fazlasıyla önemsiyorum. Yazılanları okuyup bilgi edinmeyi seviyorum; yazdıklarımınsa bir fayda yaratmasını, bir kişinin bile olsa gününe keyif katmasını umuyorum. Gezip gördüğüm, keşfettiğim, deneyimlediğim, hayatımızda kolaylık yaratacağını düşündüğüm, gülümseten an ve anıları paylaştığım bir defter benim için bu blog. Dolayısıyla bir yaşam blogu demek yanlış olmaz sanıyorum. İdeal dünyamda, yer ve zamandan bağımsız, sadece yazıyorum, fotoğraflıyorum ve paylaşıyorum. İlham alıp, ilham olmaya gayret ediyorum. Ve şu anda hangi işi yapıyorsam, bu hayalime ulaşabilmek adına yapıyorum.

Tanıştığımıza çok memnun oldum, hadi şimdi sayfalara geçelim! 🙂

Diğer sosyal ağlarımdan bana ulaşmak isterseniz hepsi aşağıda.

Scroll to Top