Film Önerisi: La La Land

Film Önerisi La La Land - Sevgili Beyaz Kağıt

Oyuncu olma hayaliyle Hollywood’da bıkmadan şansını deneyen Mia (Emma Stone) ve tutkulu bir jazz müzisyeni Sebastian’ın (Ryan Gosling) hayatlarını Los Angeles’ta idame ettirme mücadelesini anlatıyor La La Land.

Aylarca filmin sinemaya gelmesini dört gözle bekledikten sonra geçtiğimiz hafta kar yağışını fırsat bilip izledim ve sanıyorum daha defalarca izleyebilirim! Imdb’de 8.9 puan aldığını gördüğümde hayrete düştüğümü ve merakımın kat kat arttığını söylemem gerek – film vizyona girene kadar resmen gün saydım! Müzikal seviyorsanız (ben aşırı seviyorum) hayran olmamak mümkün değil, açılış sahnesiyle birlikte sizi alıp başka bir gezegene götürüyor adeta. 2 saat boyunca tam bir müzikal ve görsel şölen yaşıyor, ütopik, renkli, hayaller, aşk ve bazen de zorluklarla dolu bir hikayeye tanık oluyorsunuz. Damien Chazelle’in Whiplash‘ten (müthişti) sonraki filmi olan La La Land, müzikallerin klişelerini kullanmasına rağmen modern bir anlatımı olan, günümüz zamanında geçen ve türüne göre oldukça orijinal bir film.

Benim çok sevmemin birçok sebebi var: oyuncuların mükemmel bir ikili olması, müzikler, şehir, hayallerinin ve tutkularının peşinden gitmeleri, nostaljik ama modern bir hikaye oluşu ve anlatımın farklılığı. Mia’nın oyunculuk seçmelerinden defalarca eli boş dönmesi ve Sebastian’ın ütopik bir şekilde nesli tükenen caz müziğini yaşatmak için cazseverleri buluşturacak bir klübü hayata geçirme hayalinin uzaklığı, tutkularından vazgeçmelerine sebep olmuyor. Defalarca yenik düşmelerine ve herkesin boş hayaller peşinde koştuklarını yüzlerine vurmalarına rağmen bıkmadan denemeye devam ediyorlar. Filmi neden bu kadar çok sevdiğimi anladınız mı? 🙂 Benim en sevdiğim hikayeler hep bunlar. Üstüne biraz caz, biraz dans, biraz da Los Angeles – daha ne isterim!

Filmle ilgili çok detaylı bilgi vermek, hikayenin akışına dair birşeyler anlatmak istemiyorum. Ama içiniz açılsın istiyorsanız, ilham bulmak, renk ve müzik şöleniyle keyiflenmek istiyorsanız bu haftasonu planınıza ekleyin!

“Here’s to the ones who dream, foolish as they may seem.” ♥️

Scroll to Top