Farklı Türden 4 Film Önerisi

4 Film Önerisi - film önerileri - blogger - elif özgecan hız

Şimdiden yeni yıldan 4 günün geçtiğine inanabiliyor musunuz? 2015’in bitmesini çok istedim belki, ama yeni yılın böyle hızlı geçmesine hiç hazır değilim! Üstelik bir yaş daha alacağım yeni doğum günüm hızla yaklaşırken, adeta zaman yavaşlasın istiyorum; her günün tadını çıkarmak istiyorum.

Geçtiğimiz tatil günlerini, karlı havanın da etkisiyle (bu arada kar ne kadar muhteşemdi, değil mi?!) sakin, aileyle ve bolca film izleyerek geçirdik. Bahsetmek bile istemediğim kadar çok (diyete ara verdik haliyle) ama şahane yemekler yeyip televizyon karşısında filmlerle uzun saatler boyunca keyif yaptık ve vücudumuzu, zihnimizi yılın yorgunluğundan arındırıp dinlendirdik. Bu arada öyle güzel filmler izledik ki, bazıları kesinlikle favori filmlerim arasında yerini aldı! İzlediklerimiz arasından, birbirinden tamamen farklı tür ve konulara sahip 4 filmi sizlere de önermek istiyorum, zira önümüzde birkaç ay daha uzun ve karanlık kış akşamları var. Benim gibi soğuk insanı değilseniz ve ev aktiviteleriniz soğuk havayla birlikte yükselişe geçtiyse, bu filmleri mutlaka izleyin derim!

4 Film Önerisi - film önerileri - blogger - intern - predestination - burnt - pk

– The Intern –

Son bir haftalık sürede 2 kez izledik bile! Film, e-ticaret alanında çok kısa bir sürede parlayan genç bir bayan girişimcinin iş, aile, idealizm arasında kurmaya çalıştığı dengeyi anlatıyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında şirkete katılan yaşlı stajyerlerden biri olan Robert DeNiro ve şirketin sahibi Anne Hathaway arasındaki harika ilişki ve espriler çok keyifli. Filmde, sektör sebebiyle kendimle ilişkilendirebildiğim pek çok nokta oldu ve çok günümüzden bir konuyu işledikleri için inanılmaz hoşuma gitti. Benim ‘feel-good’ filmlerim arasına girdiği kesin!

– PK –

Öneri üzerine listemize aldığımız PK, benim yabancısı olduğum bir Hint yapımı. Uzun zamandır bir Hint filmi izlemeyi istiyordum ve bu filmle başlamam gerçekten harika oldu, çünkü bayıldım! Konu, espriler, renkler, karakterler muhteşemdi! Dünyayı araştırmaya gelen bir uzaylının, çaldırdığı uzay gemisi kumandasını ararken çeşitli dinleri, dinlerin insanlar üzerindeki etkilerini ve ilişkileri keşfedişinin çok eğlenceli bir hikayesi. Oldukça uzun bir film, ancak hiç sıkılmadan kahkahalarla izledik. Başta biraz basit gibi gelebilir, sonrasında fikrinizin değişeceğine eminim. Ben bayıldım!

– Burnt –

Chef ve 100 Foot Journey gibi defalarca izlediğim yemekle ve azimle ilgili filmlerden sonra, Burnt’un fragmanını gördüğümde ‘mutlaka izlemeliyim’ demiştim. Bradley Cooper’ın genelde tüm filmlerini seviyor olma faktörümü bir yana koyacak olursak, azim, mücadele ve tutku konularını temel alan bir film olduğu için sevdim. Uyuşturucu ve alkol bağımlısı 2 Michelin yıldızlı bir şefin, sıkıntılı bir arınma ve toparlanma sürecinden sonra 3üncü yıldızını kazanmak üzere adeta savaş vermesini izleyeceksiniz filmde. Yemekle ilgili filmleri seviyorsanız mutlaka öneririm.

– Predestination –

Bu filme özet yapmak her ne kadar zor olsa da, çok ilginç bir kader konusu işlenmiş diyerek mini bir özet yapabilirim sanırım. Çıkışı olmayan bir kader döngüsünde farklı karakterlere bürünen bir kişiyi izliyorsunuz. Filmin konusundan ziyade, belki de çözmeye çalıştığımız bulmaca gibi konu yüzünden keyif almış olabiliriz. Oldukça karışık ve film boyunca soru işaretleri uyandıran, sonlarına doğru yavaş yavaş hikayeyi anlamaya başladığınız bir film. Gerilim değil, drama türünde.

Sizin de tavsiye edeceğiniz filmler varsa, yorumlara yazarsanız izlemeyi çok isterim!

Keyifli seyirler!

Scroll to Top