Ev Buluşmaları

Evde Bulusma Yemekleri - Cikolatali Muffin 1

Aramızda mesafe olarak 10-15 KM’den fazla olmasa da, iş koşturmacası ve trafik yüzünden İstanbul’da arkadaşlarımızla bir araya gelmek her yıl bir öncekinden daha zorlaşıyor sanki. Araya giren haftalardan sonra bu hafta bir akşam toplanmayı başardık ve her bir araya gelişimizde olduğu gibi kahkahaların havada uçuştuğu birkaç saat oldu. Dışarıda buluşmaları sevdiğim kadar evde olmayı ve arkadaşlarımıza ufak tefek de olsa birşeyler yapıp çay/kahve eşliğinde vakit geçirmeyi inanılmaz seviyorum. 4-5 yıl önce ‘ıyyy dışarıda onca gidecek yer varken evde ne işimiz var’ diyen biriyken, şimdiki bu büyük farkın sebebini neye bağlasam bilemiyorum 🙂 Hala dışarıda olmayı, yeni yerleri keşfetmeyi çok seviyorum, ama biraz şehir koşulları (trafik, iş saatleri, güvenlik), biraz da evde vakit geçirmenin rahatlığı ve konforunun etkisi var.

Annemin ev yapımı ve buzlukta bekleyen böreğini bir süredir saklıyordum, tam da o akşama uygun oldu. Ah, annelerimiz olmasa ne yaparız bilmiyorum! Benim öyle çok anda kurtarıcım oluyor ki inanamazsınız (canım annem, teşekkürler)! Önceki günden yaptığım organik(belki biraz fazla organik bile olabilir, yiyenlerin yorum yapması lazım :)) ayva tatlısı, pancarlı mercimekli pratik bir salata, fırında kaşarlı domatesli patlıcan(bunu çok sevdik) ve çikolatalı muffin’lerden (bu tarifi kullandım, çok kolay) oluşan menünün alakasızlığının farkındayım, ama bazen herşey ayrı telden çalınca da güzel olmuyor mu? Sadece ben seviyor olamam herhalde, dimi? 🙂 Eskiden okuldan eve geldiğimizde annemizin günü varsa çeşit çeşit herşeyden biraz konularak hazırlanan o tabaklar vardı ya, tam o tatta birşey oldu sanırım. Mutfakta ne kadar iyiyim bilmiyorum; bazen iyi şeyler çıkarttığımı düşünüyorum ve ortalamaya göre hiç de fena olmayan şeyler yapıyorum, bazense instagramda başkalarının yaptığı yemekleri görüp kendimi çok beceriksiz bulduğum da oluyor. 🙂

Teferruatlı sıcak yemekler yapmak istemediğinizde siz neler hazırlıyorsunuz? Benim genelde menümde sabitlenmiş bir bakliyatlı salata ve buzlukta el yapımı börek olmadığı zamanlarda (sanırım sadece bu defa oldu zaten :)), SuperFresh’in veya Pınar’ın buzluk böreklerinden oluyor (börek sevmeyenle tanışmadım, bu yüzden garanti yiyecek). Hazır gıdaları almayı hiç tercih etmesem ve genelde lezzetlerini beğenmesem de, bence her iki markanın börekleri de gayet güzel, pratik ve en önemlisi fazla yağlı değil. Böreğin yağlısının makbul olduğunu düşünen çok kişi var biliyorum, ama ben vıcır vıcır, eline alınca parmaklarını yağa bulayan börekleri hiç sevmiyorum. Bunların dışında o gün ne hissediyorsam veya mevsim neyse biraz ona göre hareket ediyorum sanırım.

Biraz gitar-saz duo’su eşliğinde müzik yapmaca, biraz dedikodu ve bolca yemekle geçen akşamlar sanırım favori aktivitelerim arasında. Yemek yeme telaşından çok fotoğraf çekmemişiz, ama çektiklerimizden birkaçı aşağıda, umarım beğenirsiniz! Güzel pazarlar!

Evde Bulusma Yemekleri - Cikolatali Muffin Evde Bulusma Yemekleri - Cikolatali Muffin Evde Bulusma Yemekleri - Cikolatali Muffin Evde Bulusma Yemekleri - Salata Evde Bulusma Yemekleri - Fırında Kasarli PatlıcanEvde Bulusma Yemekleri - Komposto

Scroll to Top