Bali’ye Taşınıyoruz!

Bali'ye taşınma hikayesi - Sevgili Beyaz Kağıt
{Fotoğraf Unsplash.com’dan. Tıklayarak ulaşabilirsiniz.}

Yazının başlığını yazarken ben bile hala şok içerisindeyim! İnanılmazmış gibi, ama gerçek! 6 Şubat’ta Bali’ye taşınıyoruz ve yaklaşık iki ay süreyle orada olacağız. 2017’nin ilk günü sanırım hayatım boyunca unutamayacağım bir gün oldu.

Önce, bu yıl için aldığımız büyük karar için bir sınava kaydımızı yaptırdık. Onun ardından da Bali kararını verdik ve yılın ikinci günü itibarıyla Barış’ın işyerine bu haberi vermesiyle birlikte herşey kesinleşmiş oldu. Şu anda kafamdan milyonlarca şey geçiyor, ama hepsini şöyle bir kenara koyduğumda, bu verdiğimiz kararın bize çok iyi geleceğini, çok başka bir şekilde döneceğimizi (belki de dönmeyeceğimizi ve yolculuğumuza devam edeceğimizi) ve hayatımıza yön vereceğimizi iliklerime kadar hissediyorum.

Deneyimlemek istediğimiz ve merak ettiğimiz birşeyleri denemek, kendimize şans tanımak için bir kapı bu. Birşeyin başı da değil, sonu da. Hikayemizin bir parçası sadece. Buradaki düzenimizi bozmuyoruz (henüz), bir süre oralarda olmak, orada çalışmaya devam etmek ve yolumuzu çizmek, farklı kişilerle tanışmak için hareket ediyoruz.

Dünyada çok da yaygın olan, ama bizde rutinlerimizden kopma korkusundan dolayı çılgınlık, hatta risk gibi görülebilecek bir hareket, farkındayım. Bunca zaman hareket etmemiş olmamızın da yegane sebebi zaten bu aslında. ‘Böyle bir riski nasıl alırız’ korkusu. Peki, hareket etmezsek, yeni hiç birşey denemezsek, insanlarla tanışmaz, ufkumuzu genişletmez, merak ettiklerimizi denemezsek nasıl gelişebiliriz? Sürekli korkarak nasıl büyürüz, farklılıkları hayatımıza alıp zenginleşiriz?

Biz bir maceraya çıkıyoruz; çok uzun da değil, çok kısa da değil.

Bir süre orada çalışacağız, yaşayacağız, biraz doğaya döneceğiz. Araba kullanmadan, AVM’ye gitmeden, belki yemek dışında bir parça alışveriş yapmadan, terlik dışında birşey giymeden(!!!), rezidanslara değil, pirinç tarlalarına bakarak çalışacağız. Biraz sınırlarımızın dışında olacağız. Ve biliyorum, güzel deneyimlerle döneceğiz.

Ocak ayı boyunca yapmamız gereken birsürü şey var ve iş dışındaki zamanlarımızda bunları organize edip, hareket etmek için hazırlanacağız. Aralarda gelişmeler oldukça buradan güncelleme yapacağım. Çok heyecanlıyım.

2017, harikasın! ♥️

??? Bali’yle ilgili diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz. ???

Scroll to Top