Bali Kafe Önerileri: Hem Çalış Hem Keyif Yap


Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri

Bali’den döndüğümüzden beri sanki hayat çok daha yüksek bir hızla gerçekleşmeye başlamış gibi bir his içerisindeyim. Gündemimiz yoğun, tempo yoğun, yeni işe adaptasyon süreci de haliyle biraz zorlayıcı. Blogdaki yazılar arasına da bu durumdan dolayı boşluklar girdi, ama elimden geldiğince bunu azaltmak niyetindeyim!

Digital nomad olarak Bali deneyimi…

Herkesin seyahatlerinde tecrübe ettiği şeyler farklıdır. Kiminin balayına gittiği şehir, başkası için bir iş gezisidir, deneyimleri bambaşkadır. Bizim için de Bali biraz böyle bir durum. Çoğu kişinin romantik tatil veya arınma destinasyonu olarak gördüğü Bali’de, bizim vaktimizin büyük coğunluğu Ubud’un şahane kafelerinde internet kovalayarak ve güzel vegan yemeklerini tecrübe ederek geçti. Bu nedenle de, olur da tipik bir Bali seyahati değil de, daha uzun bir seyahat planlayacak olursanız veya bir süre oradan ‘digital nomad’ olarak çalışma planınız varsa, mutlaka gitmenizi önerebileceğim süper birkaç kafeyi yazmak istiyorum.

Bali Kafe Önerileri

Uzun araştırmalar sonucu bulduğumuz ve keyifle saatler geçirdiğimiz bu kafeler bence hem çalışmak için, hem de keyif yapmak için ideal. Bu arada Bali’de sim kart alsanız bile düzenli olarak çeken bir internete sahip olmak büyük bir sıkıntı olduğu için bu kafelerin internetlerinin iyi olması bizim için ekstra bonusları topladı 🙂

Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri

Seniman Coffee Studio

İlk günümüzde gittiğimiz, bulması biraz da zor olan ama muhtemelen en keyifle ve verimli çalıştığımız kafelerden biriydi. İnterneti çok iyiydi, ama esas kahvesi ve yemekleri şahaneydi! Terasında birkaç masa var, içerisi ise büyük sayılabilir. Biz kocaman bir kare masaya, 6 tane başka kişiye beraber oturduk. Herkes expat veya uzun süreli gelmiş turistler. Masada şarj kablosu ricasıyla başlayıp uzun bir sohbete dönüşebiliyor tanışmalar. Herkesin farklı bir yerden olması ve tecrübelerini dinlemek bence Bali’deki kafelerin en güzel yanlarından biri. Tanışmaya açık olun ve güzel bir kahvenin keyfini çıkarın derim!

Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri

Earth Cafe

Earth Cafe, aşağı katı organik vegan ürünler marketi olan, üst katı ise çok keyifli dekore edilmiş bir kafe burası. Marketindeki ürünlerde çok fazla çeşit var ve eğer benim gibi seyahat ettiğiniz yerlerden gıda alışverişi yapıp dönenlerdenseniz, burası tam bir hazine kutusu. Banim bugüne dek gördüğüm en fazla vegan ürün çeşidi buradaydı.

Bu arada kafenin mottosuna bayıldım: “One Peaceful World Through Nutrition.”, yani ‘Beslenme ile Barış İçinde Bir Dünya’ gibi birşey. Ben vegan burgerine bayıldım, Barış ise falafel aldı ve aynı şekilde harikaydı. Ama en güzel şey, bizim bildiğimiz CocoStar’ın gerçek, doğal ve şekersiz olan versiyonuydu! İçi gerçek hindistancevizi rendesi, üstü ise erimiş ve donmuş bitter çikolata ile kaplı. Giderseniz benim için kapın bir tane! Bu arada burada saatlerce oturulur, gerçekten çok keyifli.

Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri

Alchemy

Ubud’un meşhur vegan kafelerini araştırdığımda ilk karşıma çıkan ve hatta en çok önerilen yer Alchemy idi. İşin ilginci, Paulo Coelho’nun ‘The Alchemist’, yani ‘Simyacı’sını buraya gitmeden birkaç gün önce bitirmiştim, güzel bir tesadüf oldu. Burası da, Earth Cafe’ye benzer şekilde giriş kısmında organik vegan ürünlerin satıldığı bir alanı olan ve oturma alanı çok keyifli bir kafe. Yemek menüsü ve salata barı, yalnızca vegan yemeklerin olduğu düşünülürse oldukça zengin. Ispanaklı pizza ve kabaklı salatamız bana kalırsa tek kelimeyle muhteşemdi! Vegan yemekleri hazırlamaya uğraşmayıp dışarıda da çok lezzetli ve iyi fiyata bulabilmek süper bir avantaj bu arada, Türkiye’de de yaygınlaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum! Bu arada en zayıf interneti olan kafe buraydı.

Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri Bali'nin En iyi Vegan Kafeleri

Atman Kafe

Atman Kafe, yerde minderlerde oturup sıcak havanın rehavetiyle kendinizi saatlerce yayılmış bulabileceğiniz bir vegan kafe daha. Belli bir saatten sonra çok kalabalıklaşıyor, yer bulmak zor olabilir. Fiyatları gayet uygun, kahveleri, juice’ları ve tabii ki hindistan cevizi suyu bir harika! Kahvaltı için popüler yerlerden bir tanesi, ama biz tok gittiğimiz için meyva ve kahveyle yetindik. Uzun uzun sohbet etmek ve yine diğer masalardakilerle tanışmak için birebir bir yer. İnterneti gayet iyi!

Sonuç…

Ubud’da tipik turistik aktivitelerin ötesinde, vegan kültürüne ve yemeklerine de merakınız varsa veya bizim gibi çalışmak için gidiyorsanız, interneti, kahveleri ve vegan yemekleri şahane olan bu dört kafeyi şiddetle öneririm. Earth Cafe’deki cocostarı unutmayın!

Bali’yle ilgili diğer yazılara buradan ulaşabilirsiniz. 

Scroll to Top