Baharın Gelişi ve Tik Mustafa

Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi

Huzurumuzun, psikolojimizin, modumuzun, herşeyin tepetaklak olduğu, sürekli bir sorgulama ve korku halinde olduğumuz zor günler geçiriyoruz hepimiz. Ne zaman biteceğini bilmeden, ısrarla ve bıkmadan sevginin ve barışın kazanacağına inanarak bekliyoruz bu kabusun bitmesini. Fazlasıyla idealist bir siyaset bilimci olduğum yaşlarım çok uzak değil belki, ama benim bu alanı bırakmamın, bu konuları konuşmamamın sebepleri vardı ve yeniden de konuşmamak için gayret gösteriyorum. Blogum benim mutlu alanım; kafamın boşaldığı, sohbet ettiğim, yalnızca güzellikleri paylaşmayı ve ilham olmasını umduğum bir yer. Bu sebeple, herşey yolunda olmasa da, burayı ayrı tutmaya devam edeceğim elimden geldiğince.

Aylar önce, Barış’ın ailesini ziyaret etmeyi planlayarak geçtiğimiz haftasonu için Edremit’e bilet almıştık. Her ne kadar havalar henüz ısınmamış olsa da, benim en sevdiğim Cunda zamanı Mayıs sonu olsa da, baharın doğaya gelişine yemyeşil ve ıssız bir yerde şahit olmak harika oldu. Bardaktan boşalırcasına yağan yağmurdan sonra tomurcuklar, yapraklar ve deniz daha da güzelleşti, herşeye inat içimizi açtı. Cemal’in dondurması, Taş Kahve’nin kahvesi, lokma, midye dolma ve Sadık Abi’nin zeytinyağlı otları gibi klasikleşen Cunda lezzetlerine bu defa bir yenisini ekledik ve çok sevdik: Tik Mustafa! Ayvalık merkezde, Tenekeciler Sokağı’nda, minicik girişi var gibi görünen ama arkada kocaman, yüksek taş duvarlı bir bahçesi olan süper bir meyhane!  Bir duvarını Atatürk köşesi yapmış olmalarıyla daha da hoşumuza giden bahçe alanı, bir konak avlusu havasında. Hava soğuk olduğu için tavanı kapalıydı, ancak yazın açtıkları için çok daha havadar ve keyifli olacaktır.

Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi

Çok uzun zaman önce gitmeyi planlayıp gidemediğimiz Tik Mustafa ile ilgili Foursquare’de okuyacağınız yorumlar da merakınızı artıracağına eminim. Ancak Cunda’ya gelenler daha çok Cunda sahildeki meyhaneleri tercih ettiğinden olsa gerek, ne Barış, ne ben burayı daha önce okumamıştık. Meze vitrini dopdolu ve lezzetli, fiyatları pek uygun, servis güzel, ortamsa ondan güzel. Sezon dışı bir zamanda gitmemize rağmen neredeyse tüm masalar doluydu, gitmeden rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Balık yemeye gitmeye gerek yok, ama meze ve ara sıcakta epey beğendik. Favorim ise sıcak Şevketi Bostan’dı (denemediyseniz denemelisiniz); süper bir ot, sürekli yiyebilirim!

Bahar hepimize güzel gelsin, ağzımızın tadı bozulmasın, yaralarımızı saralım, yenilenelim ve keyiflenelim, olmaz mı?

Şu şarkıyı dinlerken hissettiğim huzuru diliyorum hepimize!

Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6

Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6 Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi1Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6 Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi6 Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi2 Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi Cunda Sokaklari - Cunda - Cunda Gezi Yazisi


Daha önce yazdığım detaylı Cunda’da yapılacaklar listesine göz atmak isterseniz tıklayın. 

Scroll to Top