2015 Biterken…

2015 biterken - sevgili beyaz kağıt

2016 will be awesome.

2015, farkındalığımın 27 yıllık hayatımdaki en yüksek noktaya ulaştığı, çok hareketli, zaman zaman zorlayıcı ama çoğunlukla güzel bir yıl oldu. Ve yılı devirip, kocaman hayallerim olan 2016’ya girmemize yalnızca 3 gün kala, hem bu dopdolu yıla teşekkürlerimi sunmanın, hem de yeni yıldan neler beklediğimi toparlamanın zamanı geldi haliyle. Bu yıl üçüncüsü olacak olan ‘yıl biterken’ yazısı ile, artık bir ritüel olmaya başladığını söylemek mümkün sanki.

Az önce 2014 kapanış yazısını okurken, 2015 için koyduğum ilk hedefin kelimesi kelimesine tuttuğunu fark ettim ve insanın kendi inancı ve beklentileriyle yaratabildiği güce bir kez daha hayret ettim. Demişim ki: ‘iş anlamında başarılı, güzel işler yapacağımız bir yıl, hatta kariyerimin en başarılı yılı olmasını hayal ediyorum’. Hedefim o kadar netmiş ki, evrenden resmen bunu çağırmış ve kendimi buna göre kurmuşum, zira 2015, kariyerim için gerçekten sağlam bir yıl oldu. Hiç ummadığım, aklıma gelmeyecek güzellikte iş teklifleri aldım, Türkiye’de gerçek olamayacağına inandığım koşul ve düzenlerde çalıştım, çok güzel bir pozisyonum ve ekibim oldu. Hatta ve hatta kendim girişimci oldum, bir şirketim ve markam oldu. Ama hepsinden önemlisi, önümdeki yıllardan neyi istediğimi ve neyi sevdiğimi keşfettim bu sene. Bir ofise bağlı, 9-5 bir düzende, steril bir plazada elime Starbucks bardağımı aldığımda, özel sigortam yapıldığında güvenli ve konforlu hisseden biri değilim ben. Çok iyi okullar bitirdim diye tek kariyer rotamın bu olmadığını, herkesin kendi karakterine göre işler yapması gerektiğini ve daha da güzeli, hayalini kurduğum işleri yapabileceğimi fark ettim. Herkesin aksini düşünmesine, ‘bilmem ne şirketinde bilmem ne olmayı’ önemli, benim hayallerimi ise önemsiz bulmasına inat, keşfetmek, öğrenmek ve zorlanmak için kendime fırsat tanıdım. Hala da zorlanıyorum ve hala da yolum tam olarak belli değil. Hayalini kurduğum şeylerin yaşadığım ülkede mümkün olup olmadığına emin değilim. Ama ben neyi sevdiğimi biliyorum artık ve bu gerçekten harika birşey. Umuyorum aklı karışık olan herkes kendine bu özgürlük alanını tanımak için yeterli cesareti kendinde bulur, çünkü hayat sevmediğimiz şeyleri yapmak için çok kısa.

Diğer hedeflerim arasından da birçoğunu gerçekleştirebildim ve işin kısası, bazı konulardan dolayı epey zor bir yıl olmasına rağmen güzel bir yıl geçirdim. Hedefler arasından en çok sevindiklerimden biri de, artık blogumun çok daha düzgün bir platform, şekil ve şemale sahip olması, benim daha aktif yazabilmem ve sayesinde çok güzel insanlar tanımış olmam. Yazmak benim en güzel ifade biçimim, ilhamım. Sevgili Beyaz Kağıt’ın sizlere de ilham vermesi, fikir alışverişi yapabileceğimiz, keşiflerime ortak olabileceğiniz, keyif alacağınız ve yararlanabileceğiniz bir platform olması hayalim.

2016’dan beklediklerim:

*Seyahat (çarpı 100, tüm yıl her fırsatta gezmek, görmediğim destinasyonlara gitmek istiyorum)

*Blogumun büyümesi

*Yogaya başlamak ve hayatıma kalıcı olarak dahil etmek

*Daha çok okumak

*Daha minimal, daha özgür, daha rahat bir hayat

*Arkadaşlarım ve ailemle kaliteli zaman

*Sağlıklı ve fit olmak

* İşimi rayına sokmak, hayallerime doğru adımlar atmak

*Belki ailemize yeni bir üye 🙂

Scroll to Top