KİŞİSEL

2014’e Girmişken…

05/01/2014
Son yazımın üzerinden geçen 5 ay (bugün itibariyle de gerçekten tam 5 ay) benim için o kadar çok şeyi değiştirdi ki, ben bile inanmakta zorlanıyorum. Zorla gelen büyüme evresinin hayatımın bu dönemine gelen kısmı tamamlandı; çok şeyi fark edip, kabullenip, çok şeyi geride bıraktım ve önüme bakar oldum. 
Kapandığını sandığımız her kapı, yepyeni bir yol-muş aslında. Lafta biliyoruz bunu da, yaşayınca o yeni yolları keşfetmek çok keyifli oluyor! 🙂
Peki ben bu sürede neler öğendim? Hiçbirşey ama hiçbirşey aileden önemli değil. En kötü, en güzel, her anımda sonsuz bir sevgiyle benimleler ve bu kadar kıymetli birşey daha olamaz. Hayatımızda herşey doğru zamanda, doğru yerde bir şekilde gelip bizi buluyor ve öncesi-sonrası değil, tam o an olan güzel. Bir de şunu öğrendim, insan kendine inanmalı. İstediğimizde dağları devirecek gücü bulabiliyoruz, sadece bunu kendimize nasıl soracağımızı bilmek gerek.

2013 fazlasıyla iniş-çıkışlı, dolu ve sürprizli geçti. Hem iş anlamında, hem akademik, kişisel, seyahat, spor ve tabii ki aşk anlamında hayatımın en unutulmaz yılı olduğu kesin. Birkaç yıllık hareketi sığdırdım desem yalan olmaz. 
Ee peki 2014’e dair? Çok heyecanlıyım! İçimden bir his bu sene bambaşka ve HARİKA olacak diyor! Geçen sene kendime koyduğum hedeflerden çok farklı şeyler koymuyorum aslında, bu da sanırım istikrarlı bir insan olduğumun göstergesi olabilir. =) Ama hepsinin önüne bu sene sağlık ekliyorum. Bu sene kendim ve tüm sevdiklerim için sağlık olsun. Geri kalan hemen herşey bizim elimizde zaten. 
2014’e dair planlar (2013’ün bir versiyonu)
1. Kariyerimle ilgili nerede olmak istediğimi keşfetmek, neyi yapmanın beni mutlu ettiğini bulmak
2. Okul ortalamamı mümkün olduğunca yüksek tutmak (geçen sene başardığım, ama bu sene yeni işimle birlikte korumakta çok zorlandığım bir hedef)
3. Daha çok evde yemek yapmak 
4. Daha çok fotoğraf çekmek, daha çok okumak, daha çok yazmak
5. İş – okul koşturmasına rağmen spora bir şekilde yeniden zaman ayırmak
6. En az 2 kez yurtdışına çıkmak (bu sene de ilk seyahat Şubat ayında Amsterdam’a gerçekleşecek – başarı ihtimali yüksek olan bir hedef)
7. Yeni bir spor/aktivite öğrenmek (Geçen sene pilates ve kinesis’i keşfetmiştim. Bu sene yoga ve yelken istiyorum sanırım)
8. Türkiye’de henuz görmediğim bir şehri görmek (Mart’ta Antep’e gidiyorum, bu hedefin aksiyonu da alındı)
9. Bir sosyal sorumluluk projesine dahil olmak (geçen sene başaramadığım bir hedef, umarım bu sene başarabilirim)
10. Yeni bir eve taşınmak (öğrenci evi gibi değil, gerçek büyük bir ev olsun)

Bunların ötesindeki bir diğer büyük hedefim de, blog konusunda istikrarlı olmak. Geçen sene (en azından bir dönem) bu konuda eh başarı göstermiştim diye düşünüyorum, Bu sene için daha iyi performans bekliyorum kendimden! 

İyi pazarlar!

You Might Also Like