PAZARLAMA

Yeni Bir Macera Mı, Neden Olmasın?

28/07/2015

renault kadjar reklamGünlerimin çok büyük bir kısmı pazarlama alanında işler üreterek veya yine pazarlama üzerine sonsuz araştırmalar yaparak geçiyor. Sadece işim olduğundan da değil, fazlasıyla ilgimi çekiyor, çünkü markaların pazarlama anlamında yaptıkları her aktivitenin bizim günlük kararlarımızı ve tüketim akışkanlıklarımızı yönetiyor olması çok büyük bir güç. Başta Türkiye olmak üzere birçok ülkedeki örnekleri takip ediyor ve yeni kampanyalardan haberdar oluyorum. Barış’ın da müşteri deneyimi alanında uzman oluşu, sohbetlerimize konu olan birçok örneğe ve markaya bu gözle bakmamıza sebep oluyor.

Bugün bahsedeceğim (bence) önemli bir kampanya ile, bundan sonra sizin de ilginizi çekeceğini ve işinize yarayacağını düşündüğüm işleri paylaşmaya başlıyorum!

Muhtemelen duymuşsunuzdur: Renault, Kadjar diye bir araba çıkardı ve Türkiye’de reklam için çok ciddi efor harcadı. Son aylarda televizyon, billboard’lar, ama daha önemlisi, dijital platformlarda Kadjar’ın duyurusu, uzun zamandır hiçbir araba için yapılmadığı kadar fazla yapıldı. Kadjar Barış’ın özellikle ilgisini çektiği için ve siteden duyurular mailına geldiği için hiçbir kampanyasını kaçırmadık. Uber‘le yaptığı ve yalnızca 4 gün süresince Uber uygulaması üzerinden çağırılarak bulunduğunuz noktaya gelen Kadjar’larla ücretsiz deneme sürüşü uygulaması, bana kalırsa başlı başına çok başarılı bir işti. Uber’in konforuyla birleşerek, Kadjar ayağınıza geliyor ve ücretsiz sürüş deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Bir ürünü tanıtmak ve sevdirmek için daha ne olabilir!?

Geçtiğimiz hafta ise çok daha ‘kel alaka’ gibi görünen ama benim için Renault ve Kadjar markasını bir adım daha öteye taşıyan bir iş birliğinden haberdar olduk. Araba, ‘cesur yaşa‘ sloganıyla eşleştiriliyor ve bunun üzerine, aşağıdaki linkte yanıtlayabileceğiniz 4 soru ile ‘maceraya yaklaşıyorsunuz’. Linkedin’le sign in olduktan sonra, 4 tane formaliteden soru cevaplıyorsunuz. ‘Maceranızı rüzgarlı mı yoksa sulu mu alırsınız‘ tadında keyifli soruların ardından ise, çok yeni bir girişim olan HobbyPass için bir kod kazanmış oluyorsunuz!

Peki HobbyPass nedir? Aylık üyelikle, HobbyPass’in anlaşmalı olduğu mekanlarda, farklı spor aktiviteleri ve mekanları deneyebileceğiniz ve kendinize uygun olan aktiviteleri keşfedebileceğiniz bir program. Henüz çok yeni olmalarına rağmen, Yoga AcademyYoga Şala ve İstanbul Windsurf Center gibi oldukça bilinen mekanlarla anlaşmalar yapmışlar. Site üzerinden kolaylıkla istediğiniz mekan ve saatteki aktiviteye rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Ee güzel. Peki Kadjar’ın sayfasındaki 4 soruyu cevapladığınızda karşınıza çıkan kod ne işe mi yaradı? Kodla birlikte bir aylık HobbyPass üyeliği kazanmış oluyorsunuz, yani sistemdeki tüm mekan ve spor aktivitelerini 1 ay boyunca (her mekan yalnızca bir defa olmak üzere) kullanabiliyorsunuz. Ben bu sayede uzun zamandır aradığım yoga stüdyomu buldum mesela! Haftasonu da ilk kez windsurf deneyeceğim ve acaip heyecanlıyım!

Yeni bir spor arıyorum‘, veya benim gibi ‘yoga yapmak istiyorum ama stüdyolar ve hocaları tanımak ve öyle seçmek istiyorum‘ diyorsanız bu kampanya tam size göre olmuş. Hala iki marka arasındaki bağlantı ne kadar güçlü sorgulanabilir, ama bu kampanya müşteriye süper bir fayda sunuyor. Aynı zamanda işin Hobbypass’e de, Kadjar’a da marka bilinirliği ve marka sempatisi yaratması açısından büyük katkısı olduğu/olacağı kesin.

Ee, siz maceraya hazır mısınız?

You Might Also Like