İLHAM VERENLER ÖNERİ Site

Takip Edilesi 6 Instagram Hesabı

15/01/2016

İlham veren Instagram Hesapları - instagram

Zaman zaman Instagram’da gereğinden fazla vakit geçirdiğimi düşünsem de (aslında birçok kişiye göre çok daha az geçiriyorum), günde en azından iki defa uzunca, birkaç defa da kısaca (mesela kahve beklerken) kendimi Instagram’da turlarken bulabiliyorum (Evet, bizim evde ‘Instagram turu’ resmen bir deyim haline geldi). Bazen gereksiz vakit öldürüyormuşum gibi hissetsem de, aslında çok keyifli fotoğraflarla zaman zaman ilham alabiliyorum, fikir ediniyorum, hiç görmediğim coğrafyaları görüp büyülenebiliyorum ve sonsuz bir şekilde uzayan yapılacaklar listeme alıyorum.

Bu arada Instagram’ın inanılmaz bir kullanıcı kitlesine ulaştığını ve birçok kişi için bir iş modeli haline geldiğini bilmeyen kalmadı sanıyorum. Ben böyle bir kullanımdan çok çok uzakta olsam da, dijitalin hayatımıza kattığı yeni meslekleri takip etmekten keyif alıyorum. Bu arada Instagram’la ilgili çok komik bir anım, uygulama ilk çıktığı ve kullanmaya başladığımda, paylaştığım fotoğraflara hashtag koymayı çok ayıp birşey gibi görüyordum. ‘Ben birşey yedim, herkes görsün‘ demek gibi geliyordu hashtag kullanmak ve fotoğrafımı görecek insanların vaktini çalacakmışım veya canını çektirebilirmişim gibi, aslında sosyal medya kullanım mantığının tam tersi bir bakış açım vardı. Zaman içerisinde elbette bu düşünce kalmadı, ama hala daha Instagram’da paylaşılan anormal mutlu ve kusursuz anların, birçok kişi için ulaşılamaz ve can sıkıcı olabileceği gerçeği de aklımın bir köşesinde duruyor.

Bunları söylemişken, takip etmekten çok keyif aldığım Instagram hesapları da oldukça fazla. Yine her biri birbirinden farklı tarzlarda ama çok beğendiğim 6 hesabı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

erbilkececi 

Ankara merkezli bir fotoğrafçı. Profesyonel fotoğraflarının olduğu hesabın renklerini, hiç aklıma gelmeyecek yerlerden yarattığı muhteşem fotoğraflara bayılıyorum.

nail_unistella

Güzellik hesaplarıyla pek aram olmamakla birlikte, ojelerle ilgili şeylere bayılıyorum ve bu hesapta muhteşem manikür fikirleri var. Ojelerle adeta sanat yapıyorlar, çekimler de oldukça güzel.

lovetaza

Çocukları sevdiğimi bilmeyen bana deli gibi çocuk sevdiren, aile bağları imrenilesi derecede süper olan, çok samimi ve tatlı bulduğum Davis ailesinin maceraları. Mütevazi, rengarenk ve eğlenceliler ve bloglarına bayıldığım kadar Instagram hesapları da favorilerim arasında.

cintascotch

Günlük hayattan objelerle, çizimlerini birleştirerek muhteşem tasarımlar yaratan bir sanatçı. Pense ile yarasa çizimini birleştirerek yarasanın gövdesini yaratabiliyor, Küçük Prens’i bir damla çikolatalı kurabiyenin üzerine oturtuyor mesela. Yeni keşfettiğim ama çok hoşuma giden bir hesap.

juliahengel

Bunu dahil edip etmemek arasında çok kaldım, zira sinir bozucu derecede kusursuz bir hayatı temsil eden bir çiftin fotoğraflarını göreceksiniz. Sürekli seyahat eden, en güzel kıyafetleri giyen, en güzel yerlerde gezen ve en muhteşem fotoğrafları çeken çift. Kızın eşi gerçekten anormal iyi fotoğraflar çekiyor. Kusursuz hayatlar görünce canınınız sıkılıyorsa önermiyorum, ama çok çok iyi fotoğraflar olduğunu söyleyebilirim.

laurenpbath

Instagram’a üye olduğumdan beri neredeyse takip ettiğim ama nasıl keşfettiğimi hatırlamadığım bir hesap. Sürekli seyahat eden bir fotoğrafçı ve çok iyi fotoğrafları var. Dünyayı onun gözünden keşfetmek oldukça keyifli.

You Might Also Like