KİŞİSEL

Son Zamanlar Listesi: Ankara, 15 Yaş, Sonbahar, İtalya

30/10/2016

Ekim Ayı'ndan minik notlar doğumgünü pastası - Sevgili Beyaz Kağıt

Ara vermemeye çalıştıkça sanki daha mı çok ara veriyorum nedir? Blogumdan uzak kalmayı hiç istemiyorum ama bazen işlerin aniden yoğunlaşması, plansız gelişmeler, yer değiştirmeler gibi sebeplerle bir nevi mola alıyorum diyelim. İşimin düzenli olarak yaratıcı ve zorlayıcı yazılar yazmamı gerektirmesi de bazen günlük kelime kullanma kotamı dolduruyor ve bloguma kalmıyor sanırım haha! 🙂

Eskiden liste formatında notlar yazardım (bkz. Salı listesi, Happy list) ve geçenlerde bir gün açıp okuduğumda çok hoşuma gitti. İlla uzun olmasına gerek yok gerçekten, bazen yazmaya vakit veya enerjim olmayabiliyor, ama o tarihlerde hayatımda olup bitenle ilgili kısa listeler yapmış olmak ilerisi için çok güzel bir kayıt olarak kalıyor. Son zamanlarda hayat biraz daldan dalaydı, ben de buna paralel biraz daldan dala neler olup bitiyor, favorilerim ve beni mutlu eden şeyleri derleyim istedim. Bu arada Ekim ayını da bitirmişiz, inanamıyorum! Zaman nereye uçup gidiyor?! Bu hafta vakit bulursam Youtube için de geçmiş birkaç ayın toplamı favoriler videosu çekebilirim! Benim favorilerim genelde alışveriş odaklı olmasa da, ilginç bir şekilde en çok izlenen videolarım bunlar oluyor – ben de sevdiğim ve başkalarının işine yarayacağını düşündüğüm şeyleri paylaşmayı seviyorum – o halde tam bir kazan-kazan durumu!

Ekim Ayı'ndan minik notlar - Sevgili Beyaz Kağıt

Alp’in 15’inci doğumgününü kutladığımıza inanamıyorum! İyi ki doğdun canım Alp; ne zaman bu kadar hızla büyüdün bilmiyorum! Keşke zaman biraz yavaşlasa! Bu kadar duyarlı, olgun, akıllı ve mükemmel bir birey olduğun için dünya çok şanslı!

Suits dizisine bu aralar kafayı takmış durumdayız; işi gücü bırakıp tüm bölümleri bitirene kadar izleyesim var! (Nitekim dün gece neredeyse 1 sezon izledik!) Akıllı, espirili, her bölümde farklı bir kurgu ve müthiş yaratıcı çözümler. Çok geç keşfetmişiz ama etkisi altındayım, TAM benlik bir dizi!

picmonkey-collage Ekim Ayı'ndan minik notlar - Sevgili Beyaz Kağıt

Ekim ayı, hayatımızdaki plansız ve çok tatlı olmayan gelişmelerine rağmen çok güzelsin! Kızaran yaprakların ve serin ama güneşli günlerin harikaydı – hatta henüz Kasım’a hazır olmadığımı hissediyorum. Bu ay iki defa Ankara’daydım ve daha önce de yazdım ama, Ankara Ekim’de çok güzel ve ben bu sene iki defa yaşayabildiğim için şanslıydım!

Ekim Ayı'ndan minik notlar - Sevgili Beyaz Kağıt

Haftasonları Duygu’yla iki defa tekrarladığımız kahve buluşmalarımız harikaydı ve ikisinde de müthiş bir havaya denk geldik! Yıllarca hiçbir buluşmamızda fotoğraf çekmeyişimizin acısını çıkarırcasına artık çekiliyoruz! Yaşasın kız arkadaşlar!

Ekim Ayı'ndan minik notlar - Sevgili Beyaz Kağıt

Yeni gözlüğümle henüz çok güzel fotoğraflar çekilmemiş olsam da, kendisine bayıldım! İyi ki benimsin sevgili gözlük, beraber çok güzel günlerimiz olacak hahah. 🙂

Ekim Ayı'ndan minik notlar - Sevgili Beyaz Kağıt

Hayatımın en güzel sıcak çikolatalarından birini içtim ve artık canım isterse nereye gideceğimi biliyorum – Godiva! Fincanın dibindeki bir parça bitter çikolata siz fincanınızdan yudumlarken adım adım eriyor ve zaten muhteşem olan bir içeceği daha da güzelleştiriyor. Kış günleri kapıdayken aklınızda olsun!

Kasım ayıyla Ekim kadar barışık olmasam da, bu ay inanılmaz heyecanlı iki yolculuğumuz var! Ve birisi yalnızca 3,5 gün sonra: İtalya’ya gidiyoruz! 5 gün içinde Bolonya, Floransa ve Venedik’i gezeceğiz ve ikimizin de görmediği şehirler olduğu için merakımız oldukça yüksek! Ben daha önce yalnızca Roma‘yı görmüştüm, Barış için ise İtalya bir ilk! İşlerden dolayı çok detaylı araştırmalara giremedik ve gitmeden de giremeyebiliriz, bu yüzden ‘sokaklarda kaybolma’ taktiğiyle gezme ihtimalimiz oldukça yüksek. Eğer sizin tavsiyeniz varsa duymayı çok isterim!

İyi pazarlar herkese, hoşgeliyorsun Kasım!

You Might Also Like